Lymfodrenážní přístroj Pneuven MEDI 8.14

64 420,00 Kč
s DPH 53,240,00 Kč bez DPH
Počet

Lymfodrenážní přístroj Pneuven MEDI 8.14
Přístroj PNEUVEN MEDI pracuje na principu sekvenční kompresivní drenáže a je určen pro léčebné účely do zdravotnických zařízení a pro odborná rehabilitační pracoviště. Uplatňuje se zejména v oborech angiologie, flebologie, lymfologie, dermatologie a léčebná rehabilitace. Samotná terapie se provádí pomocí několika (3, 7, 11, 14, 21) komorových návleků, které přenášejí účinky tlaku na jednotlivé části těla.

Programy a používání

Programové vybavení umožňuje provozovat přístroj v programovém režimu základním, kdy zvolená rychlost tlakové vlny a výsledný zvolený tlak ve všech komorách návleku je konstantní  a v režimu GRADIENT, kdy  zvolený tlak v komorách návleku klesá od periferie  k centru.

Přístroj lze ovládat manuálně pomocí dotykových tlačítek nebo vložením flashdisku. Samotná léčebná terapie je ucelený proces, po jehož dokončení se přístroj sám uvede do stand-by režimu a návlek se samovolně vyprázdní.

Na flashdisk lze naprogramovat ve zvoleném režimu kterýkoli z 86 standardních masážních a rozmasírovacích programů pro léčbu končetin a jejich částí, boků a hýždí nebo jejich účelné kombinace s pevně stanoveným tlakem léčby v rozmezí 0-12 kPa. Zpětná kontrola pacienta lékařem je umožněna přes čipovou kartu.

Po uplynutí zvolené doby terapie nebo po proběhnutí zvoleného počtu cyklů je automaticky zahájeno vyprazdňování návleku, včetně jeho nuceného odsávání. Koncepce přístroje rovněž umožňuje pracovat v podtlakovém režimu. Ve spojení se speciálním příslušenstvím lze přístroj užívat k vakuoterapii.

Průběh terapie je možno kontrolovat na světelném displeji, kde světelné diody označují aktivní komory a  současně jsou zobrazeny okamžité parametry  probíhající  terapie (tlak, čas, gradient, typ programu a typ návleku).

Přístroj PNEUVEN MEDI umožňuje individuálně upravit rozsah používaných komor. Funkce INDIVIDUÁLNÍ PROGRAM   se  používá v případě, že z jakéhokoliv důvodu (obvykle  u otevřených  ran, nebo jiných defektů ) je potřebné některou komoru či komory vyřadit z provozu.

Uživatelsky neoblíbenější je funkce OBLÍBENÉ  TERAPIE, která slouží pro rychlé zahájení vybrané , často používané terapie s přednastavenými parametry.  Lze uložit max. 6 oblíbených terapií nebo u uložené terapie změnit nastavení.

Hlavní přednosti

SNADNÉ POUŽITÍ
Jednoduché dotykové ovládání. Velký  světelný displej. České menu.
2 v 1 
Presoterapie i vakuoterapie v jednom přístroji.
ÚSPORA ČASU
Programovatelný flashdisk. Uložení oblíbených terapií a jejich rychlé spuštění.
VARIABILITA
Individuální program pro konkrétního uživatele. Okamžitá změna parametrů (tlaku) v průběhu terapie.
ODBORNOST
86 přednastavených programů bylo vyvinuto ve spolupráci s předními českými odborníky z oblasti lymfologie, dermatologie, sportovního lékařství a rehabilitace.

Technické parametry:

Sací výkonmax. 30 l/min
Tlak vzduchu v návlekumax. 30 kPa, omezeno na 12kPa
Podtlak max.-25 kPa až 0 kPa
Hmotnost přístroje7 400 g
Rozměry321,0 x 321,5 x 140,3 mm
Nastavení doby aplikacedo120 min nebo do 100 cyklů
Počet programů86 základních programů
Pracovní režimyzákladní / gradient /vaku
Odsávání návlekuAno
Aplikacelymfoterapie, fleboterapie, vakuoterapie, mikrodermabraze


Přístroj je na objednání, dodání přibližně 10 dnů.
                

  
pneuven814