• Sleva!
  • -25%

Aircast VenaFlow Elite - prevence žilní trombózy a embólie

VENAFLOW ELITE JE JEDINÝM KOMPRESNÍM ZAŘÍZENÍM, KTERÉ KOMBINUJE BĚŽNOU A STUPŇOVANOU SEKVENČNÍ KOMPRESI. VENAFLOW ELITE DOKÁŽE POMOCÍ TÉTO JEDINEČNÉ KOMBINACE TECHNOLOGIÍ NAPODOBIT FYZIOLOGICKÝ KREVNÍ PRŮTOK PŘI CHŮZI.

50 820 ,-Kč Sleva 25%
38 115 ,-Kč
31.500,00 ,-Kč bez DPH
Počet

Efektivní prevence hluboké žilní trombózy.

Hluboká žilní trombóza a plicní embolie.

Onemocnění jako hluboká žilní trombóza (HŽT), či plicní embolie (PE), tedy onemocnění, při kterých dochází k patologickému srážení krve v cévách, jsou každý rok příčinou statisíců případů úmrtí. Tato vysoká a nebezpečná incidence HŽT je považována za jednu z hlavních příčin nečekaných úmrtí u hospitalizovaných pacientů (dle Samuela Z. Goldhabera z Harvard Medical School) a představuje značné náklady pro zdravotnická zařízení, která se léčbou těchto onemocnění včetně jejich fatálních komplikací zabývají.
Existuje několik způsobů prevence: nejběžnějším řešením jsou antikoagulancia a přístroje na přerušovanou pneumatickou kompresi. Klinický výzkum ukazuje, že nejúčinnější prevencí HŽT je kombinovaný přístup, t.j. využití obou výše zmíněných metod.
Vysoký výskyt nozokomiální HŽT (zejména u pacientu, kteří podstoupili chirurgický zákrok) představuje zvýšené náklady pro zdravotnická zařízení v podobě výdajů na opětovnou hospitalizaci apod.
V této souvislosti stále více metodik doporučuje kombinovanou prevenci HŽT pro operace trvající 30–60 minut či déle. Prevence HŽT se rychle stává prioritou v oblasti zdravotní péče a nový přístroj Aircast VenaFlow Elite je zařízením, které tyto požadavky splňuje.
V této souvislosti je uveden na trh nový systém Aircast VenaFlow Elite, který je založen na klinicky prověřené technologii VenaFlow. Jedná se o špičkové zařízení s moderní, jednoduchou a lehkou konstrukcí.

Jak VenaFlow Elite zabraňuje HŽT?
Za žilními chlopněmi se často tvoří krevní sraženiny. Přístroj pro přerušovanou pneumatickou inflaci typu VenaFlow Elite, který kombinuje normální inflaci a stupňovanou sekvenční kompresi urychluje žilní průtok, což má za následek tvorbu turbulencí, které brání vzniku trombů.

VenaFlow Elite imituje krevní průtok při chůzi.
Posloupnost toku krve při chůzi začíná vyprázdněním žil distálního lýtka, potom nohy a nakonec proximálního lýtka. Stejný je i mechanismus účinku přístroje VenaFlow Elite, který vytváří stupňovanou sekvenční kompresi končetiny, kdy dochází ke stlačení nejprve distální a poté proximální části lýtka, jako při chůzi.

VENAFLOW ELITE JE JEDINÝM KOMPRESNÍM ZAŘÍZENÍM, KTERÉ KOMBINUJE BĚŽNOU A STUPŇOVANOU SEKVENČNÍ KOMPRESI. VENAFLOW ELITE DOKÁŽE POMOCÍ TÉTO JEDINEČNÉ KOMBINACE TECHNOLOGIÍ NAPODOBIT FYZIOLOGICKÝ KREVNÍ PRŮTOK PŘI CHŮZI.

VenaFlow_001