Karboxyterapie

Karboxyterapie

Karboxyterapie – zbraň proti stárnutí
Nová metoda k léčbě keloidních jizev, nehojících se ran a bércových vředů, celulitidy, zlepšení a ozdravení stavu pleti, striae atrophicae, Raynaud fenomén, vypadávání vlasů.

Karboxyterapie je revoluční metodou pro ty z vás, kteří touží po mladistvém a zdravém vzhledu pokožky, bez invazivního zásahu plastického chirurga. Onou kouzelnou ingrediencí a podstatou terapie je úplně obyčejný plyn oxidu uhličitého (CO2), který je tzv. „plynovými injekcemi“ aplikován pod kůži.
Jaká jsou klinická využití karboxyterapie?
Karboxyterapie je využívána zejména k léčbě tmavých kruhů pod očima, k léčbě strií, hypertrofických i keloidních jizev, k redukci celulitidy a k neinvazivnímu odstranění tukových nadbytků v oblasti obličeje, břicha a stehen.
Jak karboxyterapie funguje?
Princip této metody je ukryt v jednoduchosti, a sice v prostém využití CO2, který je nedílnou součástí našeho bytí. Kyslík, který vdechujeme do plic, je přenášen pomocí červených krvinek buňkám. Buňky kyslík využijí a odpadovým produktem jejich činnosti je CO2, který je červenými krvinkami odveden zpět do plic, odkud ho vydechneme. Pokud tedy „oblafneme“ tělo a zvýšíme koncentraci CO2 v kritických oblastech, vyprovokujeme tím krvinky k akci. Tato zvýšená aktivita má za následek zlepšení krevního oběhu a tím i dosažení žádaného efektu v oblasti, kterou jsme se rozhodli na našem zevnějšku vylepšit.
Jak si karboxyterapie poradí s tukovými buňkami?
Pro odstranění tukových buněk je CO2 vpichován specifickou technikou, a to ve větším množství, než při ošetření kožních defektů. Oxid uhličitý je pro tukové buňky přímo toxický, takže po jeho aplikaci doslova explodují. Poté je tělo přirozeným způsobem vyloučí. Jaké další výhody karboxyterapie přináší? V závislosti na vyvolání zvýšeného krevního oběhu v oblasti aplikace CO2 je také podpořena tvorba dermálního kolagenu. Ten formuje pokožku a dává jí mladistvý vzhled.
Co během aplikace CO2 cítím?
Karboxyterapie nebolí. Lékař před zákrokem nanese znecitlivující krém, který eliminuje nepohodlí spojené s vpichem jehly. Reakce na samotnou aplikaci plynu se různí dle typu ošetřované oblasti. U ošetření očních partií dojde k lehkému otoku, u ošetření strií můžeme pociťovat svědění – oba tyto příznaky do 5-10 minut po ukončení aplikace ustoupí. Ošetření jizev je takřka bezbolestné, protože v této tkáni jsou přerušena nervová vedení. V případě odstraňování tukových polštářků pociťují pacienti pnutí podobné tlaku, který na naší paži vyvíjí nafukovací manžeta během měření tlaku tlakoměrem. Dále je pociťována horkost a lehké brnění, obojí však do 24 hodin vymizí.
Má karboxyterapie skrytá rizika či vedlejší účinky?
Oxid uhličitý je přirozeným prvkem v našem těle i v přírodě, proto žádná rizika nepřicházejí v úvahu. Jediným vedlejším účinkem je možný vznik modřin v důsledku aplikace plynu pomocí injekčních jehel. Pohmožděniny bývají patrné zejména v oblasti paží a stehen. Pokud tedy preferujete bikiny před neoprenem, nepodstupujte tuto kůru méně, než dva týdny před plánovanou dovolenou.
Délka a počet potřebných ošetření
Délka jedné léčebné kůry je v rozmezí 15 až 30 minut. Pro dosažení žádoucího efektu je potřeba aplikaci 3-12krát zopakovat. Počet opakování závisí na rozsahu a typu ošetřované oblasti. Celý proces by měl být rozložen do jednoho týdne. Abychom si zachovali trvalý efekt, stačí jednou za 6 měsíců absolvovat tzv. „udržovací“ ošetření, čímž se vypořádáme s nemilosrdným zubem času.
Indikace Karboxyterapie:
- Úprava tukové tkáně
- Estetická medicína
- Podpora liposukčního zákroku - před/po
- Úprava uvolněné kůže (po porodu)
- Zlepšení pružnosti kůže                                                    
- Jizvy a strie
- Lupenka
- Zlepšení jizev po akné
- Sportovní medicína
- Vředy (diabetické aj.)
- Křečové žíly
- Lymfedém
- Akrocyanóza
- Raynaud´s Morb onemocnění
Kontraindikace
Ze zdravotního hlediska není karboxyterapie vhodná jen pro pacienty s pokročilými chorobnými stavy jako je selhání srdce, ledvin, akutní embolie, prodělané mozkové příhody, kardiostimulátor a těhotenství a kojení.

Proč se Karboxyterapie těší oblibě u klientů?
- Minimalizovaná bolestivost terapie
- Není doprovázena krvácením
- Efekt se dostavuje rychle
- Velmi krátké, tzv. “lunch break” ošetření - žádná doba rekonvalescence
- Žádné vedlejší účinky
- Na problematických tělesných partiích zastupuje liposukci
- Nízké provozní náklady

           

Karboxyterapie

Aktivní filtry